O nas | Polski Eko Chmiel

Kilka słów o nas

Spółka Polski Eko Chmiel S.A. została utworzona w celu produkcji chmielu pozbawionego zanieczyszczeń pochodzących z kreozotu oraz wdrażania i rozwijania nowych technologii w zakresie uprawy i produkcji chmielu. Mamy klarowną wizję polskiego chmielarstwa 2.0., odpowiedzialnego społecznie i wiemy jak ją realizować.

Słupy do konstrukcji

Polski eko chmiel

System monitoringu (IoT)

Polski eko chmiel

Autonomiczny system nawilżania i nawadniania

Polski eko chmiel

Bioremediacja gruntów i utylizacja słupów

Polski eko chmiel

OZE

Polski eko chmiel
Polski eko chmiel wolny od kreozotu
Polski eko chmiel

Całe szyszki do chmielenia piwa /p>

Polski eko chmiel

Własny zakład do granulacji i ekstrakcji

Polski eko chmiel

Energia odnawialna

Polski Eko Chmiel specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań do budowy, opomiarowania, zarządzania i optymalizowania chmielnika, jednocześnie posiadając unikalną wiedzę i technologię do wykorzystywania wszystkich płodów uprawy chmielu, czego dotychczas nie stosuje na skalę przemysłową nikt na świecie.

Zasilamy chmielniki najnowszymi technologiami opartymi na kompozytowych słupach konstrukcji, które są jedynym perspektywicznym substytutem zakazanych słupów drewnianych impregnowanych kreozotem. Nasza plantacja jest równocześnie wspierana najnowocześniejszymi technologiami pomiaru parametrów środowiskowych upraw i zaawansowanej analizy obrazu, które poprzez Internet Rzeczy (IoT) pozwalają w chmurze analizować wzrost roślin i przewidywać np. pojawienie się szkodników lub chorób. Autonomiczny system nawadniania i nawożenia pozwala optymalizować koszty i obniża do minimum udział chemikaliów w procesie uprawy. Podejmujemy się również bioremediacji gruntów skażonych kreozotem w ramach przebudowy chmielnika według najwyższych standardów. Aby przenieść zyskowność prowadzenia plantacji na zupełnie inny poziom, dostarczamy rozwiązanie umożliwiające produkcję energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

Polski Eko Chmiel planuje prowadzić uprawę w oparciu o wyselekcjonowane odmiany chmielu, dostosowane do aktualnych potrzeb zarówno browarnictwa jak i przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego i zielarskiego. Uprawa będzie prowadzona według zasad integrowanej produkcji i produkcji EKO, aby uzyskany surowiec był najwyższej jakości i wolny od skażenia.

 

 

 

Nasz zespół

Zbigniew-Szkopek

Zbigniew Szkopek
Prezes Zarządu

Pomysłodawca i założyciel przedsięwzięcia. Przedsiębiorca, który z sukcesem stworzył jednego z głównych graczy na europejskim rynku słupów kompozytowych - Alumast S.A. Posiada trzydziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami. Innowator, który o chmielnikach wie wszystko.

wojtek

Wojciech Szkopek
Członek Rady Nadzorczej

Od kilkunastu lat związany z dystrybucją piwa dla jednego z największych producentów piwa w kraju. Pełnił funkcję Specjalisty ds. Logistyki w „Żywiec Sprzedaż i Dystrybucja sp. z o.o.", spółki zależnej Grupy Żywiec S.A., później w „Distribev" sp. z o.o., a ostatnio w „Distribev Orbico" sp. z o.o., największego dystrybutora piwa w Polsce. Współautor projektów mających na celu efektywne zarządzanie planowaniem dostaw, jak i optymalizację kosztów dystrybucji piwa.

Wspiera spółkę w budowaniu kanałów dystrybucji.

przemek

Przemysław Hewelt
Członek Rady Nadzorczej

Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 1996 obronił doktorat z finansów na Wydziale Finansów i Rachunkowości Nottingham Trent University w Wielkiej Brytanii. Pracował w bankach, firmach doradczych oraz produkcyjnych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Niemczech gdzie m.in. zasiadał w radzie nadzorczej Biogas Nord AG. Obecnie pracuje dla Scope Risk Solutions we Frankfurcie nad Menem.

Wspiera Polski Eko Chmiel w rozwoju biznesowym.

Bartosz-Zalewski

Bartosz Zalewski
Członek Rady Nadzorczej

Jest absolwentem Wydziału Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Od 15 lat pracuje na rynku inwestycji venture capital i usług doradztwa finansowego. Zrealizował ponad 70 projektów doradczych oraz inwestycyjnych o sumie transakcji przekraczającej 50 mln EUR. Akcjonariusz i udziałowiec oraz członek rad nadzorczych spółek publicznych i niepublicznych.

Wspiera Polski Eko Chmiel w kwestiach biznesowo-finansowych.

Pojawiły się pytania?

Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego dostępnego pod przyciskiem poniżej.

Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter