Co robimy | Polski Eko Chmiel

Chcemy polskiego chmielarstwa 2.0. Odpowiedzialnego społecznie.

Nasze cele

Uprawiamy chmiel na własnych plantacjach opartych o najnowocześniejsze technologie w branży. Jednocześnie oferujemy czyste oraz innowacyjne technologie plantatorom, aby wspólnie z nimi tworzyć siłę polskiego chmielarstwa. Wprowadziliśmy oznaczanie DNA chmielu z poszczególnych plantacji, aby zagwarantować czystość odmian i miejsce ich pochodzenia.

Nasze cele

Zebrany i przetworzony w naszej firmie chmiel oferujemy browarom regionalnym, restauracyjnym, rzemieślniczym oraz domowym piwowarom. Dzięki temu polskie piwa nie zejdą z czołówki wysokogatunkowych trunków w Europie i na świecie. Rozumiemy problemy rynku takie jak dostępność poszukiwanych gatunków chmielu i dopasowanie kanału sprzedaży do potrzeb każdej grupy klientów.

Nasze cele

Nasz program odbudowy polskiego areału upraw ekologicznego chmielu w okresie 5 lat

Wszystko dla chmielnika

Co robimy

Słupy do konstrukcji - zasilamy chmielniki najnowszymi technologiami opartymi na kompozytowych słupach konstrukcji, które są jedynym perspektywicznym substytutem zakazanych słupów drewnianych impregnowanych kreozotem.

Co robimy

System monitoringu (IoT) - nasza plantacja jest równocześnie wspierana najnowocześniejszymi technologiami pomiaru parametrów środowiskowych upraw i zaawansowanej analizy obrazu, które poprzez Internet Rzeczy (IoT) pozwalają w chmurze analizować wzrost roślin i przewidywać np. pojawienie się szkodników lub chorób.

Co robimy

Autonomiczny system nawilżania i nawadniania - pozwala optymalizować koszty i obniża do minimum udział chemikaliów w procesie uprawy.

Co robimy

Bioremediacja gruntów i utylizacja słupów - podejmujemy się również bioremediacji gruntów skażonych kreozotem w ramach przebudowy chmielnika według najwyższych standardów.

Co robimy

OZE - aby przenieść zyskowność prowadzenia plantacji na zupełnie inny poziom, dostarczamy rozwiązanie umożliwiające produkcję energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

Wszystko z chmielnika

Co robimy

Całe szyszki do chmielenia piwa - uprawa chmielu prowadzona będzie przez spółkę Polski Eko Chmiel według zasad integrowanej produkcji, a w kolejnym etapie produkcji EKO, celem uzyskania najwyższej jakości surowca, wolnego od zanieczyszczeń. Z chmielnika pozyskujemy szyszki chmielu wolne od kreozotu i nadmiaru chemii nawozowej, zgodne z ideą integrowanej produkcji, o odmianach specjalnie dobranych pod aktualne potrzeby rynku browarów kraftowych i restauracyjnych.

Co robimy

Granulat i ekstrakty - szyszki przetwarzać będziemy we własnym zakładzie wyposażonym w maszyny do granulacji i ekstrakcji. W tym roku spółka Polski Eko Chmiel po raz pierwszy sprzeda zbiór pochodzący ze 4-hektarowej uprawy w Jastkowie.

Co robimy

Energia odnawialna - wdrażana przez nas innowacyjna konstrukcja chmielnika pozwala na montaż urządzeń produkujących energię ze źródeł odnawialnych.

Pojawiły się pytania?

Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego dostępnego pod przyciskiem poniżej.

Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter