Co robimy | Polski Eko Chmiel

Chcemy polskiego chmielarstwa 2.0. Odpowiedzialnego społecznie.

Nasze cele

Uprawiamy chmiel na własnych plantacjach opartych o najnowocześniejsze technologie w branży. Jednocześnie oferujemy czyste oraz innowacyjne technologie plantatorom, aby wspólnie z nimi tworzyć siłę polskiego chmielarstwa. Jako pierwsi w polsce wdrażamy Integrowaną Produkcję Chmielu i jako pierwsi w Europie przeprowadzamy certyfikację GLOBAL G.A.P. dla chmielu aby zagwarantować czystość i wysoką jakość surowca.

Nasze cele

Zebrany i przetworzony w naszej firmie chmiel oferujemy browarom regionalnym, restauracyjnym, rzemieślniczym oraz domowym piwowarom. Dzięki temu polskie piwa nie zejdą z czołówki wysokogatunkowych trunków w Europie i na świecie. Rozumiemy problemy rynku takie jak dostępność poszukiwanych gatunków chmielu i dopasowanie kanału sprzedaży do potrzeb każdej grupy klientów.

Nasze cele

Nasz program odbudowy polskiego areału upraw ekologicznego chmielu w okresie 5 lat

Wszystko dla chmielnika

Co robimy

Słupy do konstrukcji - zasilamy chmielniki najnowszymi technologiami opartymi na kompozytowych słupach konstrukcji, które są jedynym perspektywicznym substytutem zakazanych słupów drewnianych impregnowanych kreozotem. Ofertę na system kompozytowych konstrukcji chmielnika znajdziesz tutaj.

Co robimy

System monitoringu (IoT) - nasza plantacja jest równocześnie wspierana najnowocześniejszymi technologiami pomiaru parametrów środowiskowych upraw i zaawansowanej analizy obrazu, które poprzez Internet Rzeczy (IoT) pozwalają w chmurze analizować wzrost roślin i przewidywać np. pojawienie się szkodników lub chorób.

Co robimy

Autonomiczny system nawadniania - pozwala optymalizować koszty i obniża do minimum udział chemikaliów w procesie uprawy.

Co robimy

Bioremediacja gruntów i utylizacja słupów - podejmujemy się również bioremediacji gruntów skażonych kreozotem w ramach przebudowy chmielnika według najwyższych standardów.

Co robimy

OZE - aby przenieść zyskowność prowadzenia plantacji na zupełnie inny poziom, dostarczamy rozwiązanie umożliwiające produkcję energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

Wszystko z chmielnika

Co robimy

Całe szyszki do chmielenia piwa - uprawa chmielu prowadzona będzie przez spółkę Polski Eko Chmiel według zasad integrowanej produkcji, a w kolejnym etapie produkcji EKO, celem uzyskania najwyższej jakości surowca, wolnego od zanieczyszczeń. Z chmielnika pozyskujemy szyszki chmielu wolne od kreozotu i nadmiaru chemii nawozowej, zgodne z ideą integrowanej produkcji, o odmianach specjalnie dobranych pod aktualne potrzeby rynku browarów kraftowych i restauracyjnych.

Co robimy

Granulat i ekstrakty - szyszki przetwarzać będziemy we własnym zakładzie wyposażonym w maszyny do granulacji i ekstrakcji. W tym roku spółka Polski Eko Chmiel po raz pierwszy sprzeda zbiór pochodzący ze 4-hektarowej uprawy w Jastkowie.

Co robimy

Energia odnawialna - wdrażana przez nas innowacyjna konstrukcja chmielnika pozwala na montaż urządzeń produkujących energię ze źródeł odnawialnych.

Pojawiły się pytania?

Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego dostępnego pod przyciskiem poniżej.

Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter